فیاضی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:
جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در شروع حمله نظامی پیش قدم نبوده و نیست، اما در برابر هرگونه اقدام نظامی شدیدترین واکنش‌ها را نشان خواهد داد.

" سیدجلال فیاضی"  با اشاره به ادعای برخی از منابع خارجی مبنی بر اینکه رژیم غاصب صهیونیستی با حمله به سوریه در تلاش است واکنش ایران را ارزیابی کند، گفت: طبیعی است که ایران تاکنون آغازگر هیچ‌گونه اقدام نظامی نبوده و شروع هرگونه اقدام نظامی را برخلاف صلح بین‌المللی و صلح منطقه‌ای می‌داند.

وی با تاکید بر حضور معارضین تروریست در سوریه، تصریح کرد: با توجه به اینکه آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد، یک حرکت ضد مردمی است جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه حمایت می‌کند و در تلاش است که بحران سوریه با یک راهکار سوری_سوری و از طریق راه‌‌حل‌های مسالمت آمیز و سیاسی حل شود و در نهایت این مردم سوریه هستند که باید درباره آینده کشورشان تصمیم بگیرند.

این کارشناس سیاست خارجی، در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه در شروع اقدام نظامی پیش قدم نبوده است، اما در برابر هرگونه اقدام نظامی شدیدترین واکنش‌ها را نشان خواهد داد و متجاوزین را از هرگونه اقدام تجاوزگرایانه پشیمان خواهد کرد.