به گزارش مشهد نیوز، سید جلال فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در ارتباط با گزینه‌های احتمالی شهرداری مشهد اظهار کرد: برای شهرداری مشهد هنوز هیچ گزینه‌ای به صورت رسمی در جلسه صحن عمومی شورای شهر مطرح نشده و اعلام اسامی که هم‌اکنون در برخی محافل و رسانه‌ها صورت می‌گیرد تنها بر اساس گمانه‌زنی است.

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: ممکن است اعضای شورای شهر با افرادی گفت‌وگو کرده باشند اما این تنها نظر یک فرد است و درون شورا به جمع‌بندی نرسیده است.

فیاضی با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار مشهد گفت: هر یک از اعضای شورای شهر سه نفر را  معرفی کنند که اسامی افراد مشترک باقی می‌ماند و با جمع‌بندی و رای گیری 10 نفر برای سمت شهرداری مشهد انتخاب می‌شوند تا از میان آنها گزینه اصلی روی کار آید.

تمام اسامی مطرح شده برای شهردار مشهد گمانه‌زنی است

وی بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز تمام اعضای شورای شهر مشهد اسامی فرد مورد نظر خود را اعلام نکرده‌اند؛ بنابراین تمام اسامی مطرح شده تنها گمانه‌زنی است.

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در ارتباط با ملاک‌های انتخاب شهردار مشهد عنوان کرد: برای انتخاب شهردار مشهد دو معیار شخصیتی همچون تدین، تعهد، ولایتمداری و سلامت کاری و معیار تخصصی همانند تحصیلات در رشته مرتبط و یا داشتن سوابق اجرایی موفق در سطح محلی و ملی، شناخت کافی از مشهد مقدس و ساختار شهرداری مد نظر قرار گرفته است.

فیاضی با بیان اینکه مشهد بزرگ‌ترین کلانشهر مذهبی جهان است، اظهار کرد: هر سال خیل عظیمی از زائران به مشهد مقدس سفر می‌کنند که با توجه به این موضوع باید فردی در سمت شهرداری مشهد انتخاب شود که دارای تفکر راهبردی و استراتژیک باشد.

وی افزود: داشتن رویکرد فرهنگی در مدریت شهری و توجه به توسعه عادلانه و متوازن شهر باید از دیگر ویژگی‌های شهردار مشهد باشد.

شهردار آینده مشهد برای برطرف کردن مشکلات شهر راهکار ارائه دهد

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: شهردار مشهد باید با مسائل و مشکلات مشهد آشنا بوده و راهکار میان مدت و بلند مدت برای برطرف کردن آنها ارائه دهد.

فیاضی با تاکید بر اینکه در امسال بودجه شهرداری مشهد 18 برابر بودجه عمرانی دولتی استان خراسان‌رضوی بود، گفت: شهردار آینده مشهد باید بتواند این درآمد را جذب و هزینه کند.

وی با بیان اینکه بومی بودن یا نبودن ملاک انتخاب شهردار مشهد نیست، عنوان کرد: قطعا اگر فرد ملی انتخاب شود باید مشهد و ساختار شهرداری آن را کاملا بشناسد؛ چون نمی‌توان وقت را برای شناخت سپری کرد.

اداره شهر مشهد از زمان آزمون و خطا عبور کرده است

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر اینکه اداره شهر مشهد از زمان آزمون و خطا عبور کرده، اظهار کرد: نمی‌توان شهرداری را انتخاب کرد که آزمون و خطا را ادامه دهد، باید برنامه مشخص، مدون و بر اساس سیاست‌های شورا بتواند با کمترین آسیب معیارها را اجرایی کند.