رئیس کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به نوسازی 90هزار دستگاه تاکسی فرسوده تاکید کرد:

 

 
بهره‌گیری از فرصت طرح دولت برای نوسازی90 هزار تاکسی از ناوگان تاکسیرانی شهر مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، یکصد و بیست و چهارمین جلسه کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با حضور اعضای این کمیسیون، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و مدیران دیگر از مدیریت شهری برگزار شد.

رئیس کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در سخنان ابتدایی خود فرا رسیدن میلاد با سر سعادت حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) و روز پرستار را به تمامی مردم ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض کرد.
سپاس از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن
سیدجلال فیاضی همچنین به راهپیمایی با شکوه مردم ایران اسلامی در 22 بهمن امسال اشاره و از آن به عنوان یک حرکتی حماسی و دشمن‌شکن یاد نمود و از حضور پرشور و هدفمندانه مردم در این راهپیمایی عظیم قدردانی نمود.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد ضمن تشکر از حضور مردم انقلابی و ولایت‌مدار ایران در راهپیمایی 22 بهمن، اظهارکرد: حضور با صلابت، حماسی و هوشمندانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان از وفاداری امت با امام راحل، مقام معظم رهبری و آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.
‌ رئیس کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه انتخابات پیش‌روی هفتم اسفند ماه بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است، خواستار توجه بیش از پیش به این رویداد مهم شد.
تاکید بر حضورهوشمندانه آگاهانه مردم در انتخابات 7 اسفند
سیدجلال فیاضی در همین رابطه اضافه کرد: مردم ایران همانطوری که هوشمندانه، آگاهانه و با بصیرت کامل در راهپیمایی 22 بهمن حضور حماسی پیدا کرده و امید دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی را به یاس تبدیل نمودند، در انتخابات هفتم اسفند ماه شرکت خواهد کرد و برگ زرینی در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نام خود ثبت خواهند کرد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حضور در عرصه انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: ان شاء ا... همه کسانی که به ایران عشق می‌ورزند در انتخابات شرکت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: مردم با حضور هوشمندانه و آگاهانه در انتخابات هفتم اسفند رکود جدیدی را در سطح منطقه و جهان به ثبت خواهند رساند.
توجه و اهتمام بیش‌تر به نوسازی ناوگان تاکسیرانی
رئیس کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در بخش دیگری از سخنان خود به طرح نوسازی نود هزار دستگاه تاکسی فرسوده از سوی دولت اشاره و خواستار توجه و اهتمام بیش از پیش مدیریت شهری در رابطه با این موضوع مهم شد.
سید جلال فیاضی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد از مدت‌ها قبل به دنبال برنامه‌ریزی و ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی مشهد مقدس بوده است که در این خصوص اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: شهرداری مشهد باید از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را بکند و تمامی ناوگان فرسوده تاکسیرانی را نوسازی نماید.
لزوم اطلاع رسانی دقیق شرایط نوسازی تاکسی فرسوده
ناظر شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه تا کنون برای حدود چهل و پنج هزار دستگاه تاکسی از نود هزار دستگاه ثبت نام انجام شده است، افزود: نزدیک به چهل و پنج هزار دستگاه تاکسی تا کنون باقی‌مانده است که و بر اساس اطلاعات بدست آمده هیچ محدودیتی برای شهرها وجود ندارد که می‌بایست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد طی یک بررسی دقیق با درنظر گرفتن مشوق‌های ویژه تاکسیرانان را برای نوسازی تاکسی فرسوده خود ترغیب و تشویق نماید.
سید جلال فیاضی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که باید در این طرح مورد توجه قرار گیرد، اطلاع رسانی شفاف و دقیق است تا متقاضیان به راحتی بتوانند از نحوه و شرایط نوسازی ناوگان تاکسیرانی اطلاعات کسب نمایند.
تعویق بررسی حق السهم سازمان حمل و نقل از مراکز فنی خودروها
لایحه شهرداری مشهد پیرامون اصلاح حق السهم سازمان حمل و نقل و ترافیک از مراکز فنی مکانیزه خودروها، نخستین دستور کار این جلسه کمیسیون حمل و نقل بود که مورد بررسی و تبادل نظر اعضای کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد قرار گرفت، که بررسی لایحه به پس از ابلاغ آیین نامه مراکز فنی موکول شد.
تصویب کلیات لایحه تعیین بهای خدمات توقفگاه‌های حمل و نقل بار
دومین موضوعی که در این جلسه مورد بحث و بررسی و در نهایت تصمیم‌گیری قرار گرفت، لایحه شهرداری مشهد پیرامون تعیین نرخ بهای خدمات توقفگاه‌های حمل و نقل بار درون شهری و حومه بود.
این دستور به صورت مشترک با کمیسیون برنامه‌، بودجه، فناوری اطلاعات و اموراداری مورد تبادل نظر اعضای دو کمیسیون بوده و در نهایت با اصلاحاتی کلیات لایحه تعیین نرخ بهای خدمات توقفگاه‌های حمل و نقل بار درون شهری و حومه مورد تصویب قرار گرفت.
آخرین دستور یکصد و بیست و چهارمین جلسه کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد به بررسی تبصره 2و3 مصوبه شورا در خصوص پرداخت ما به التفاوت کرایه دریافتی و بهای تمام شده بخش خصوصی اتوبوس‌رانی در قالب یارانه، پیرامون تعیین بهای تمام شده هر سفر در خط یک سامانه اتوبوس‌رانی تندورBRT و دستورالعمل پرداخت و مزایای رانندگان بخش خصوصی اختصاص داشت که مورد بحث و تصمیم‌گیری اعضای این جلسه قرار گرفت.
در این جلسه همچنین قیمت تمام شده برای خط یک BRT مبلغ 4010ریال تعیین گردید که شهرداری به ازای هر سفر 1010ریال یارانه پرداخت خواهد نمود.
 
علی بازقندی