عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد درباره اهمیت پروژه استقبال از بهار گفت: امسال رشته‌های مختلف هنری در استقبال از بهار سهیم هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید جلال فیاضی با بیان این مطلب افزود: بهار فصل ویژه‌ای برای مردم است و در فرهنگ ما نوروز جایگاه خاصی دارد. قرار است مؤلفه‌های متعددی از زندگانی مردم با نوشدن سال، نو و بهتر شود.
به گفته وی، در نوروز هر سال، با توجه به وجود مضجع منور رضوی در شهر مشهد، در حقیقت مشهد تبدیل به ایران می‌شود. یک ایران کوچک؛ و این انتظار به‌جایی است که مشهد در این وضعیت فوق‌العاده، جلوه شکوهمندی هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ شادابی مردم داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه عنوان کرد: پروژه استقبال از بهار، فضاسازی هنری و گل‌آرایی امروزه تبدیل به مطالبه مردمی از شهرداری شده است. شهرداری باید به این موضوع اهمیت خاصی بدهد چرا که در کارنامه سال‌های قبل با اجراشدن این طرح، رضایت بالایی از سوی مردم ابراز شده که واقعاً در بین پروژه‌های شهرداری چشمگیر است.
فیاضی درباره سهم مردم در این پروژه توضیح داد: مردم باید در بخش گل‌آرایی‌های شهری کمک‌رسان ما بوده و در بخش نگهداری از این حرکت کوشا باشند. شهرداری نیاز به همفکری از مردم برای زیباتر ساختن هر محله دارد. بخشی از این سهم هم به هنرمندان مشهدی برمی‌گردد که شهرداری با جلب حمایت هنرمندان، زمینه‌های بروز استعداد و فکر هنری هنرمندان را مهیا می‌کند.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد، درباره بازخورد مردم نسبت به پروژه توضیح داد: در سال‌های نخست آغاز این پروژه، نظر مثبت مردم روندی صعودی داشت. در سال 92 به اوج خودش رسید؛ و بعد مقداری رضایت عمومی افت می‌کند. معاونت فرهنگی اعلام کرده که امسال رشته‌های مختلف هنری را در پروژه استقبال از بهار سهیم می‌کند. اگر محصول نهایی، با کیفیت خوبی باشد، البته کار جالبی و شایسته‌ای خواهد بود.
فیاضی در بخش دیگری از این گفت و گو توصیه‌هایی برای افزایش کیفیت پروژه استقبال از بهار عنوان داشت: باید از محدودشدن مشارکت هنرمندان مختلف در این مسئله به‌شدت اجتناب کرد. البته شهرداری باید ایده‌های کلی را به هنرمندان اعلام کند ولی از طرف مقابل باید راه مشارکت همه هنرمندان را باز بگذارد. هنرمندان باید در این زمینه احساس عدالت کنند که باعث شکوفایی بیشتر حس هنری هنرمندان است. فراخوان فراگیر، فرصت کافی و قضاوت عادلانه در انتخاب آثار، عین عدالت است.
وی در پایان گفت: البته اگر شهرداری حتی فراخوان ندهد، چون قانون این حق را در بخش موارد هنری به شهرداری داده است، خرده‌ای نمی‌توانیم بگیریم اما به نظرم همین روال انتشار فراخوان و همه امور را به نحو جدی در قالب آن اجرا کردن، عادلانه‌تر است.