عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد خواستار استفاده از فضای باز مراکز آموزشی بافت‌های متراکم به ویژه در ایام پیک به عنوان پارکینگ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی شهرداری مشهد، سید جلال فیاضی در نشست مشترک مدیرکل و معاونان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اعضای شورای شهر و شهردار مشهد که به میزبانی شورا در محل تالار شهر برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از فضای مدارس در شرایط خاص و عمومی به عنوان پارکینگ موقت به ویژه در هسته مرکزی شهر می‌تواند مدنظر قرار گیرد.
وی در ادامه متذکر شد: در خصوص سهم 5 درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهری نیز باید با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به یک نتیجه مشترک برسیم و موضوع را حل کنیم.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در حاشیه شهر می‌توانیم الگویی که با سپاه در خصوص ساخت سالن ورزشی داشتیم را برای ساخت مدارس هم اجرایی نماییم و می‌توان زمین‌های لازم را در اختیار آموزش و پرورش برای ساخت مدارس قرار داد.
فیاضی خاطرنشان کرد: تغییر کاربری قسمتی از مدارس که در مناطق مناسب قرار دارند می‌تواند کمکی به تامین منابع برای آموزش و پرورش باشد.
حمایت از آموزش و پرورش باعث کاهش هزینه‌ها در سایر بخش‌های اجتماعی می‌شود
فاطمه غیور عضو دیگر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه این نشست گفت: در بودجه شهرداری برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی اعتبارات زیادی در نظر گرفته می‌شود و اگر به آموزش توجه شود، دیگر نیازی به این هزینه‌ها نخواهد بود.
وی اظهار داشت: چندین تفاهم‌نامه مشترک بین شورا، شهرداری و آموزش و پرورش وجود دارد که باید آنها را عملیاتی کرد.
غیور ادامه داد: بحث سهم 5 درصد آموزش و پرورش از عوارض به دلیل داشتن مصوبه در گذشته می‌تواند به عنوان یک لایحه مجددا در دستور کار شورای اسلامی شهر مشهد قرار گیرد.
مهدی ذاکرالحسینی، رییس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این نشست گفت: پیشنهاد می‌کنیم با مسئولان استانداری و مسکن شهرسازی برای تحقق سرانه‌‎های آموزشی جلساتی برگزار شود.